12. ročník konference
Dny kogenerace
22-23.10.2019

Pozvánka na konferenci: Moderní energetika pro domácnosti a firmy

15.3.2019 - Pozvánka
Moderní technologie umožňují zvýšit energetickou soběstačnost domácností a firem. Využití obnovitelných zdrojů energie, baterií, elektromobilů nebo digitálních prvků řízení uspoří rodinám i podnikům náklady za energie. 
Příklady dobré praxe, technologické novinky, trendy z oblasti legislativy nebo možnosti čerpání finanční podpory budou představeny příští čtvrtek 21. března 2019 během veletrhu Amper. Pořádá Alies. 

Dny kogenerace 2019

15.2.2019
COGEN Czech pořádá již 12. ročník konference Dny kogenerace. Konference se koná 22-23.října 2019 v hotelu Aquapalace v Čestlicích a jako již tradičně se bude zabývat nejen plynovou kogenerací ale i celkovým vývojem české a evropské energetiky a dalšími aktuálními tématy.  

Chcete prezentovat zajímavé téma či projekt?  
Chcete se stát partnerem konference nebo vystavovatelem?   

Kontaktujte nás. 

Energetika 4.0 - Přednáška Jiřího Pohla(SIEMENS)

14.2.2019
...je potřebné kromě vytváření mezistátních sítí s diverzifikací zdrojů, úspor energie, akumulace elektrické energie a řízení spotřeby též hledat a budovat flexibilní zdroje elektřiny. Tuto roli mohou plnit kogenerační jednotky. stáhnout prezentaci 

V Jablonci pomůže KVET ke zlevnění tepla

11.2.2019 - Z médií
Projekt v Jablonci připravuje ČEZ Energo, dceřiná společnost ČEZ ESCO. Celkem v městě nainstaluje pět kogeneračních jednotek od firmy Tedom s elektrickým výkonem 2,6 MW. 

Adler vybuduje v Ostravě FV elektrárnu, v kombinaci s KJ chce být energeticky nezávislý

11.1.2019 - Z médií
Téměř tisícovku fotovoltaických panelů umístí firma Adler na střechu a jižní stranu pláště svého obřího distribučního centra v Ostravě. V tuto chvíli jsou již v ostravské logistické hale ve zkušebním provozu dvě ekologické kogenerační jednotky pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla. Elektřina z fotovoltaických panelů se bude ukládat do bateriového systému o využitelné kapacitě 200 kilowatthodin. Díky tomuto systému se velkosklad stane energeticky maximálně soběstačným. 

  

ERÚ vydal změnové CR pro KVET na 2019

20.12.2018 - Tisková zpráva ERÚ
Energetický regulační úřad ukončil veřejný konzultační proces pro úpravu podpory kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET) pro rok 2019 a vydal Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 9/2018, kterým se mění Cenové rozhodnutí ERÚ č. 3/2018 ze dne 25. září 2018.  

Rozvoji zelených zdrojů jako v Německu se nevyhneme, říká ředitel SME Martin Sedlák

12.12.2018 - Z médií
Pokud se Česko bude chovat racionálně, čeká ho velmi brzy podobný rozvoj zelených zdrojů, k jakému došlo v Německu, tvrdí ředitel Svazu moderní energetiky Martin Sedlák. Obnovitelné zdroje jsou podle něj totiž ekonomicky výhodnější, ale české vládě chybí v přístupu k zeleným zdrojům potřebná vize. "Kdy jste někdy viděli českého politika navštívit nějaký takový zdroj?" říká Sedlák.
Mantinely státní energetické koncepce rovněž podle něj brání otevřenější diskusi o energetických zdrojích, protože nebere v úvahu výrazný pokles cen technologií, které jsou s obnovitelnými zdroji spojeny, hlavně u fotovoltaiky a cen baterií. 

Dobré zprávy pro plynovou kogeneraci

12.12.2018 - Z médií
V Čestlicích se ve dnech 23. - 24. října 2018 konal již 11. ročník konference Dny kogenerace. Zvyšující se návštěvnost i přítomnost významných představitelů státní správy a průmyslu potvrzuje, že se tato konference stává tradičním místem setkávání k diskusi nad aktuálními tématy české a evropské energetiky.

  

Zájem o kogenerační jednotky roste

12.11.2018 - Z médií
V Česku roste zájem o kogenerační jednotky, zařízení pro společnou výrobu elektřiny a tepla. Tvrdí to oborový spolek COGEN Czech i firmy, které ČTK oslovila. Výkonný ředitel spolku Milan Šimoník ČTK řekl, že v posledních letech přibývá v tuzemsku každý rok asi 30 megawattů (MW) nových kogeneračních jednotek s plynovými motory. Ke konci letošního roku bude podle něho celkový instalovaný výkon takových zařízení v ČR činit asi 350 MW. 

Plynová kogenerace má předpoklady k dalšímu růstu

30.10.2018 - Tisková zpráva COGEN Czech
V Čestlicích se ve dnech 23-24.10.2018 konal již 11.ročník konference Dny kogenerace. Stále se zvyšující návštěvnost odborníků z oboru i představitelů státní správy potvrzuje, že se tato konference stává tradičním místem setkávání k diskusi nad aktuálními tématy české a evropské energetiky. Konference se nevěnuje jen samotné kogeneraci, ale i energetické politice či trhu s elektřinou, které rozvoj kogenerace ovlivňují. I když zatím trh s elektřinou všechny výhody plynových zdrojů nevyužívá tak je stále více zřejmé, že plynové kogenerace se svým napojením na elektrickou, tepelnou i plynovou síť stávají jedním z podstatných článků energetického systému, integrujícího sektor elektroenergetiky, tepla i dopravy. 
Navštivte:

ERÚ       CODE PROJECT

COGEN Czech je členem:

COGEN EUROPE


SVAZ MODERNÍ ENERGETIKY


ČESKÝ PLYNÁRENSKÝ SVAZ


Asociace energetických manažerů WADE - World Alliance for Decentralized Energy

Vstup pro členy:

Jméno:
Heslo:

Zapamatovat přihlášení