12. ročník konference
Dny kogenerace
22-23.10.2019

Nový výkonný ředitel COGEN Czech

 

Rada spolku COGEN Czech jmenovala ke dni 1.8.2016 do funkce výkonného ředitele Milana Šimoníka.  

Dny kogenerace 2016

Již tradiční podzimní konference Dny kogenerace se bude letos konat 18. a 19. října 2016 v Aquaplace hotelu v Čestlicích u Prahy. Program konference bude zaměřen především na tato témata:

  • Role kogenerace v energetické budoucnosti EU a ČR
  • Zajišťování spolehlivosti dodávek elektřiny
  • Investiční a provozní podpora vysoce účinné kogenerace
  • Praktické příklady zvyšování energetické efektivity

Děkujeme, že si DNY KOGENERACE 2016 poznamenáte do diáře již nyní. 

NENECHTE SI UJÍT VELETRH FOR ENERGO A ENERGO SUMMIT 2016

V termínu 10. – 13. května 2016 proběhne v PVA EXPO PRAHA Letňany další ročník průmyslových veletrhů, který je vedle veletrhů FOR INDUSTRY a FOR LOGISTIC rozšířen o veletrh 3D technologií FOR 3D a veletrh informačních systémů pro průmysl FOR INFOSYS. Jeho nedílnou součástí je také 5. ročník mezinárodního veletrhu výroby, rozvodu a užití energie -  FOR ENERGO.  Vystavovatelé předvedou pestrou nabídku nových produktů a technologií, připraveny budou i tematické přednášky a semináře.  V rámci doprovodného programu se uskuteční 10. května již 2. ročník mezinárodního ENERGO SUMMITu, vrcholné události energetického průmyslu roku 2016. 

Výroční konference COGEN Europe

Pod názvem The Power of Heat se bude 22. - 23. března 2016 konat v Bruselu výroční konference COGEN Europe. Bližší informace o akci najdou zájemci  na webových stránkách COGEN Europe a na  stránce věnované konferenci. 

Vyhláška o elektřině z KVET

29. ledna 2016 byla zveřejněna ve Sbírce zákonů pod číslem 37/2016 nová Vyhláška o elektřině z vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla a elektřině z druhotných zdrojů, která nahrazuje předcházející vyhlášku číslo 453/2012. 

Nové referenční hodnoty

V loňském roce byly přezkoumány referenční hodnoty pro oddělenou výrobu elektřiny a tepla používané pro výpočet úspory primární energie. Hodnoty naleznete v Nařízení komise v přensené pravomoci (EU) 2015/2402. 

PF 2016

Přejeme všem členům COGEN Czech i všem příznivcům kogenerace příjemné prožití Vánoc a vše dobré v roce 2016. 

COGEN Czech vítá kroky MPO a vlády vedoucí k obnovení podpory podporovaných zdrojů

Provozovatelé zdrojů využívajících vysokoúčinnou kombinovanou výrobu elektřiny a tepla sledují nové kroky Ministerstva průmyslu a obchodu a vlády, které jsou podnikány směrem k vypsání podpory pro všechny podporované zdroje.

Výše podpory je každoročně kalkulována přímo ERÚ tak, aby odrážela změny na energetickém trhu a zajistila pouze nezbytnou podporu pro provoz této technologie. Bez vypsání podpory pro vysoce účinnou kogeneraci nebude schopno více než 500 provozovatelů kogeneračních jednotek svá zařízení dále provozovat.
Nařízení vlády o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů energie ze dne 21.12 2015 proto vnímáme jako důležitý krok na cestě k zajištění vypsání provozní podpory elektřiny pro vysoce účinnou kogeneraci. Vyzýváme představitele vlády, MPO i ERÚ, aby ve svém úsilí pokračovali a umožnili rychlé vydání nového Cenového rozhodnutí, které zajistí vyplácení příslušných podpor od začátku roku 2016, a zamezili tak všem negativním dopadům nevypsání podpory.

Doplnění: Stáhněte si aktuální cenové rozhodnutí ERÚ pro rok 2016. 

Dopady nevypsání podpory POZE pro obor vysoce účinné kombinované výroby elektřiny a tepla s výkonem do 5 MW

Tisková zpráva COGEN Czech

Pokud nedojde k vyřešení současné situace týkající se podpory všech podporovaných zdrojů energie (POZE), bude to pro segment malé kogenerace znamenat zastavení provozu většiny kogeneračních jednotek spalujících zemní plyn. 

Připomínka k návrhu cenového rozhodnutí

COGEN Czech odeslal 6. listopadu 2015 Energetickému regulačnímu úřadu připomínku k návrhu cenového rozhodnutí, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie. Text připomínky je dostupný po přihlášení v sekci pro členy. 
Navštivte:

ERÚ       CODE PROJECT

COGEN Czech je členem:

COGEN EUROPE


SVAZ MODERNÍ ENERGETIKY


ČESKÝ PLYNÁRENSKÝ SVAZ


Asociace energetických manažerů WADE - World Alliance for Decentralized Energy

Vstup pro členy:

Jméno:
Heslo:

Zapamatovat přihlášení