13. ročník konference
Dny kogenerace
20-21.10.2020

Kogenerace po roce 2022 - Můžeme se těšit na vyšší ceny elektřiny?

12.11.2017 - Z tisku
„Kdo zvládne splnit podmínky emisních regulací a bude schopen vyrábět elektřinu po roce 2022, bude se mít dobře, protože elektřina bude drahá,“ konstatoval Martin Hájek na konferenci Dny kogenerace 2017, kterou každoročně pořádá spolek COGEN Czech. Konference se konala ve dnech 24. a 25. října v hotelu Aquapalace v Čestlicích.

...Vyšší ceny elektřiny by vytvořily mnohem příznivější podmínky pro instalaci nových zdrojů, které se dnes bez nějaké formy podpory nevyplatí stavět. Přesto budou v budoucnu potřeba, mimo jiné na flexibilní vyrovnávání a zálohování výroby z obnovitelných zdrojů. A sem se kogenerace skvěle hodí. Problém je, že kogenerační jednotky soupeří na trhu s velkými zdroji jen v ceně elektřiny, kde vzhledem ke svým investičním i provozním nákladům prohrávají. Přitom poskytují i potřebnou flexibilitu, za kterou nejsou oceněné. Z toho důvodu by decentrální výroba měla být zakomponována do provozu sítě.

 

Celý článek: http://energetika.tzb-info.cz/kogenerace/16540-kogenerace-po-roce-2022-muzeme-se-tesit-na-vyssi-ceny-elektriny

Navštivte:

ERÚ       CODE PROJECT

COGEN Czech je členem:

COGEN EUROPE


SVAZ MODERNÍ ENERGETIKY


ČESKÝ PLYNÁRENSKÝ SVAZ


Asociace energetických manažerů WADE - World Alliance for Decentralized Energy

Vstup pro členy:

Jméno:
Heslo:

Zapamatovat přihlášení