14. ročník konference
Dny kogenerace
19-20.10.2021

Žádosti o vydání osvědčení o původu elektřiny z KVET

Upozorňujeme všechny provozovatele kogeneračních technologií, že podle nového Energetického zákona bude Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR vydávat Osvědčení o původu elektřiny z kombinované výroby elektřiny a tepla. Na základě tohoto osvědčení pak budou mít provozovatelé kogeneračních technologií od příštího roku možnost prodávat elektřinu za zvýhodněné ceny, které určí Energetický regulační úřad. Žádost o vydání osvědčení je možno stáhnout na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu - www.mpo.cz , sekce Energetika a suroviny, podsekce... Celý článek naleznete zde.


 

Stanovisko COGEN CZECH ke studii Bonifikace zdrojů KVET

Stanovisko COGEN CZECH ke studii prof. Kadrnožky a doc. Vlacha BONIFIKACE ZDROJŮ KVET a k článku KOGENERACE NA BÁZI SPALOVACÍCH MOTORŮ Z ENERGETICKÝCH, GLOBÁLNĚ EKOLOGICKÝCH A LOKÁLNĚ EKOLOGICKÝCH HLEDISEK od prof. Kadrnožky. Jako sdružení COGEN CZECH vydáváme toto následující oficiální stanovisko:  Celý článek naleznete zde. 

Nové výkupní ceny elektřiny

Energetický regulační úřad vydal 29. listopadu 2004 cenové rozhodnutí č. 10/2004, kterým se stanovují ceny elektřiny a souvisejících služeb. Text cenového rozhodnutí si můžete stáhnout ze sekce Dokumenty ke stažení.


 

Seminář Využití bioplynu pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla

Sdružení COGEN Czech pořádá 2.11.2004 seminář na téma Využití bioplynu pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla. Seminář je určen všem zájemcům o energetické využití bioplynu, především pracovníkům v zemědělství, v čistírnách odpadních vod a na skládkách komunálních odpadů. Seminář je prakticky zaměřen a účastníci se na něm doví, jak naše země podporuje výrobu elektřiny z bioplynu, jak se staví bioplynové stanice, jaké jsou výhody kombinované výroby elektřiny a tepla v případě využití bioplynu a jaké zkušenosti mají konkrétní provozovatelé... Celý článek naleznete zde.


 

Obavy z povolenek emisí jsou zbytečné

5. srpna 2004 vyšel v Hospodářských novinách článek předsedy sdružení COGEN Czech, ing. Josefa Jelečka, který reagoval na současné diskuse o přidělování povolenek k vypouštění emisí oxidu uhličitého. Přinášíme plné znění tohoto článku: Zdražení elektřiny, zavírání uhelných elektráren a nutnost elektřinu dovážet - to vše předvídají čeští průmyslníci a zejména energetici v článcích o systému přidělování povolenek k vypouštění emisí oxidu uhličitého podle národního alokačního plánu. Hrozba snižování výroby elektřiny a následného zvýšení jejího... Celý článek naleznete zde.


 
« Předchozí 1 5 9 12 13 14 15 16 Následující »
Navštivte:

ERÚ       CODE PROJECT

COGEN Czech je členem:

COGEN EUROPE


SVAZ MODERNÍ ENERGETIKY


ČESKÝ PLYNÁRENSKÝ SVAZ


Asociace energetických manažerů WADE - World Alliance for Decentralized Energy

Vstup pro členy:

Jméno:
Heslo:

Zapamatovat přihlášení