14. ročník konference
Dny kogenerace
19-20.10.2021

Dny kogenerace 2015 se blíží

Podzimní konference Dny kogenerace se pomalu blíží. V brzké době zveřejníme konkrétní program. Prozatím jen ochutnávka toho, na co se můžete těšit:

  • Jaká bude role kogenerace v energetické budoucnosti
  • Jaké změny přinese novela Energetického zákona a Zákona o podporovaných zdrojích
  • Zda a jak se změní podmínky podpory vysoce účinné kogenerace v dalším regulačním období
  • Jak se bude dále měnit energetická situace a regulace v Německu
  • Praktické příklady zvyšování energetické efektivity

Nezapomeňte sledovat náš web. 

Dny kogenerace 2015 - první oznámení


Tradiční podzimní konference Dny kogenerace se bude letos konat 13. - 14. října 2015 v Aquapalace hotelu v Čestlicích u Prahy. Letošní Dny kogenerace budou zaměřeny především na tato témata:

  • Novela Energetického zákona a Zákona o podporovaných zdrojích energie
  • Potenciál pro KVET - jak dál?
  • Podmínky podpory vysoce účinné kogenerace
  • Net metering v ČR - uskutečnitelný sen?
  • Zajímavé příklady zvyšování energetické efektivity

Poznamenejte si Dny kogenerace 2015 do svého diáře již nyní. 

Nové referenční hodnoty pro oddělenou výrobu elektřiny a tepla

Evopská komise uvolnila návrh referenčních hodnot pro oddělenou výrobu elektřiny a tepla. Tyto hodnoty jsou využívány pro výpočet úspory primární energie, tedy posouzení, zda kogenerační jednotka pracuje v režimu vysoce účinné kombinované výroby.  

Plán rozvoje kogenerace pro Českou republiku

3. prosince 2014 byl publikován konkrétní cíl budoucího rozvoje vysoce účinné kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET) v České republice. Tento cíl vznikl na základě diskuse a výměny informací s národními odborníky na energetiku v rámci Evropou financovaného projektu CODE2 . KVET může pokrýt více než 25 % koncové spotřeby elektřiny a stát se díky vysoce efektivnímu využití fosilních a obnovitelných zdrojů pilířem udržitelných dodávek elektřiny a tepla v České republice.

Zobrazit Plán rozvoje kogenerace pro ČR (shrnutí  v češtině). 

Cenové rozhodnutí pro rok 2015

V Energetickém regulačním věstníku vyšlo 12. listopadu 2014 Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje v roce 2015. Oproti původnímu návrhu cenového rozhodnutí došlo k navýšení zeleného bonusu o 30 Kč/MWh pro vysokoúčinné výrobny KVET do 5 MWe, a to z důvodu poklesu cen silové elektřiny. Prohlédněte si tento věstník. 

Návrh cenového rozhodnutí ERÚ pro rok 2015

Energetický regulační úřad zveřejnil návrh cenového rozhodnutí pro rok 2015, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie. Do 26. října 2014 je možno k tomuto návrhu zasílat připomínky. Prohlédnout návrh cenového rozhodnutí. 

Metodický pokyn MPO

Ministerstvo průmyslu  a obchodu vydalo metodický pokyn k aplikaci vyhlášky č. 453/2012 Sb. o elektřině z vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny  a tepla a elektřině z druhotných zdrojů. Vyzýváme všechny provozovatele kogeneračních jednotek, aby se s tímto metodickým pokynem seznámili. 

Výkladové stanovsko ERÚ k definici užitečného tepla z OZE

Energetický regulační úřad vydal 23. prosince 2013 výkladové stanovisko za účelem upřesnění definice užitečného tepla z obnovitelných zdrojů a vymezení přípustných způsobů uplatnění užitečného tepla z obnovitelných zdrojů energie. COGEN Czech doporučuje všem dotčeným provozovatelům kogeneračních jednotek, aby se s tímto stanoviskem seznámili a postupovali v souladu s ním.  

SEI prověřuje čerpání zeleného bonusu

Státní energetická inspekce (SEI) prověřuje u provozovatelů kogeneračních jednotek oprávněnost čerpání zeleného bonusu a plnění požadavků platné legislativy z hlediska úspory primární energie a účinnosti kogeneračních jednotek. Přečtěte si vysvětlení a doporučení COGEN Czech k problematice měření spotřeby paliva, množství užitečného tepla a elektřiny. 

Cenové rozhodnutí pro rok 2014

V Energetickém regulačním věstníku vyšlo dne 28. listopadu 2013 Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje v roce 2014. Prohlédněte si tento věstník. 
Navštivte:

ERÚ       CODE PROJECT

COGEN Czech je členem:

COGEN EUROPE


SVAZ MODERNÍ ENERGETIKY


ČESKÝ PLYNÁRENSKÝ SVAZ


Asociace energetických manažerů WADE - World Alliance for Decentralized Energy

Vstup pro členy:

Jméno:
Heslo:

Zapamatovat přihlášení